+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Mezitřídní turnaj ve florbale

Mezitřídní turnaj ve florbale

Mezitřídní turnaj ve florbale 2024

Letošní turnaj ve florbale se odehrál skupinově s časovou dotací 2×6 minut na zápas. Od začátku bylo vidět, že turnaji dominují loňští vítězové z 9.B. Skupinou prošli se ziskem 9 bodů za 3 vítězství se skóre 15:0. Držel je zejména skvělý brankář Roman Svora a v útoku za to vzal střelec Daniel Sieklík (12 branek v turnaji). Druhou skupinu ovládla třída 8.A, která také 3x vyhrála se skóre 24:7.

V úvodním semifinále to byla velká bitva. Třída 7.A, která už loni jako nováček ukazovala skvělé výkony, si letos určitě pomýšlela na přední příčky v turnaji. Na začátku utkání sice rychle prohrávala s 8.A po brance Fialy, ale ještě do poločasu stihla otočit skóre na svou stranu. Nejprve se trefil Hladil a po něm Prokeš. Na začátku druhé šestiminutovky zvýšil náskok na 3:1 nejlepší střelec turnaje Matyáš Hladil. Pak ale přišel zvrat v utkání. Nejprve 2 minuty před koncem snížil Fiala na 2:3 a 24 sekund před koncem utkání vyrovnal Václav Procházka na 3:3. Zápas tak museli rozhodnout samostatné nájezdy. Zatímco Zdeněk Nováček a Štěpán Fiala své nájezdy proměnili, tak za 7.A se trefil pouze Lukáš Novotný. 8.A tedy zvítězila po samostatných nájezdech 4:3.

Druhé semifinále mělo jasného vítěze. V souboji devátých tříd exceloval Daniel Sieklík, který čtyřmi góly výrazně pomohl k postupu své třídy 9.B po vítězství 6:0 nad 9.A.

V zápase o třetí místo se hattrickem blýskl Matyáš Hladil, který se stal i nejlepším střelcem turnaje a dovedl tak svoji třídu k vítězství nad 9.A poměrem 3:0.

Finále mezi 9.B a 8.A přineslo velmi vyrovnané utkání. Nastoupili proti sobě nejlepší brankář turnaje Roman Svora (5 čistých kont) a nejlepší útok dne Štěpán Fiala (12 branek), Zdeněk Nováček (8 branek) a Filip Harašta (7 branek). První poločas vyhrála 9.B 1:0 díky brance Daniela Sieklíka. Do druhého poločasu nastoupil v brance Filip Harašta, který vystřídal Daniela Zapletala. Ale ani tato změna osmákům nepomohla. Daniel Sieklík se prosadil i ve druhém poločase a letošní turnaj tak ovládla 9.B vítězstvím 2:0 ve finále. Zklamání na tvářích žáků 8.A bylo velké. Před turnajem si dokonce pronajali halu v Přibicích, a ještě pilně trénovali. Nakonec jim to stačilo „pouze“ na krásné druhé místo.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Matyáš Hladil (7.A, 13 branek), nejlepším brankářem Roman Svora (9.B) a nejkrásnější gól vstřelil David Strouhal (6.B).

Celkové výsledky turnaje

Lukáš Galbavý

IMG 5655 IMG 5681 8c029041 eead 4c6d 9f90 a9c206175ff9 IMG 5658 IMG 5669