+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Okresní kolo atletického čtyřboje starších žákyň – Tišnov 2024

Atletický čtyřboj starších žákyň – Tišnov 2024

V pondělí 7.10.2024 jsme vyrazili do Tišnova na okresní kolo atletického čtyřboje starších žákyň s rokem narození 2009, 2010 a 2011. Školní sportovní soutěž a kategorie, která za poslední roky patřila výsledkově k těm vůbec nejúspěšnějším sportovním akcím pro naši školu. Letos jsme přivezli nejmladší tým ze všech škol a jako jediná škola jsme dokonce neměli v nominaci žádnou dívku z 9. třídy. Všech 5 žákyň bylo z 8. tříd s rokem narození 2011.

Školní výběr tvořily tyto dívky: Alice Fröhlichová, Nela Kolíšková, Aneta Jelínková, Sofie Sieklíková a Tereza Siverová. První čtyři jmenované loni zvítězily v okresním kole této soutěže v kategorii mladších žákyň.

Původní termín byl odložen kvůli dešti, ale ani tento náhradní nebyl optimální co se počasí týče. Od rána byla hustá mlha a chladné počasí panovalo takřka po celý den. Naše žákyně se na to však dobře připravily a přivezly si deky, aby se udržovaly během závodů stále v teple.

První disciplínou byl tradičně běh na 60 m. Nejrychlejší z našich sportovkyň byla Aneta Jelínková, která výkonem 8.60 s obsadila celkové 4. místo v této disciplíně (z 60 závodnic). Pod hranici 9 sekund se dostala i Sofie Sieklíková v čase 8.90 s. Ve skoku dalekém Sofie dokázala dokonce zvítězit výkonem 437 cm. Hranici 4 metrů překonala i Aneta Jelínková (406 cm). Ve skoku vysokém se předvedla v dobrém světle Alice Fröhlichová. Soutěží procházela bez zaváhání až do výšky 140 cm, ovšem ta už byla nad její síly a výkonem 135 cm obsadila celkové 4. místo v soutěži. V hodu kriketovým míčkem jsme si dali za cíl hodit přes 30 metrů – a všechny tři závodnice z naší školy to dokázaly splnit. Nejdelší hod předvedla Tereza Siverová a výkonem 34.80 m obsadila 6. místo. Alice Fröhlichová hodila 31.80 m a Aneta Jelínková 30.50 m. Ve vrhu koulí (3 kg) obsadila 5. místo Sofie Sieklíková za výkon 7.10 m. Nele Kolíškové se po zranění ruky příliš nedařilo, ale i výkon 5,26 m nějaké body týmu přinesl.

Závěrečnou disciplínou byl běh na 800 m. Trať, která nám příliš „nechutná“. Věděli jsme, že pokud chceme na bednu, musíme zaběhnout časy pod 3 minuty. To se povedlo Alici Fröhlichové i Anetě Jelinkové, které doběhly ve stejném čase 2:52,60 a obsadily dělené 2. místo v soutěži. Další tři závodnice naší školy už se pod 3 minuty nevešly.

Při vyhlašování výsledků z toho bylo nepopulární bramborové 4. místo. Na holkách bylo vidět zklamání. Já věděl, že ten bodový rozdíl na 3. místo nebyl velký, ale takový je někdy sport. Velmi si vážím přístupu všech děvčat, které měly chuť sportovat i v takovém počasí a daly do těch výkonů opravdu vše. To, jakým způsobem bojovaly za školu z Vranovic bylo opravdu obdivuhodné. Myslím, že do budoucna máme velmi kvalitní sportovkyně, které mají nejen na to okresní kolo vyhrát, ale bojovat o vítězství i v kole krajském.

Ještě jednou chci poděkovat děvčatům za parádní reprezentaci školy s vypětím všech sil!