+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Historicky první atletický čtyřboj na novém stadionu ve Vranovicích: úspěch a nadšení

Ve čtvrtek 10.10.2024 se na novém atletickém oválu ve Vranovicích konalo historicky první okresní kolo atletického čtyřboje mladších žákyň s ročníky narození 2011, 2012 a 2013. Naše škola měla tu čest hostit tuto akci a zároveň vyslala svůj tým, který do závodu vstoupil jako obhájce loňského vítězství. Školní výběr reprezentovala Amálie Hanušková, Kristýna Pařízková, Eliška Steinerová, Eliška Svorová a Klára Vlková.

Přípravy na tuto akci byly náročné, ale s velkým nasazením všech zúčastněných jsme dokázali zajistit hladký průběh celého dne. Rád bych poděkoval všem kolegům (Renata Karpíšková, Petra Stejskalová a Pavel Zmrzlík), kteří mi během organizace pomáhali, včetně asistentů pedagoga (Irena Bobková a Eva Svorová) a žáků 8. tříd (Filip Dubrovský, Alice Fröhlichová, Nela Kolíšková, Sofie Sieklíková, Tereza Siverová a Ondřej Srnec). Ti se podíleli na organizaci buď jako technická četa, nebo pomáhali v roli rozhodčích. Díky jejich podpoře jsme mohli soutěž připravit na vysoké úrovni.

Počasí nám přálo a atmosféra byla plná nadšení a sportovního ducha. Naše dívky se od samého začátku závodu předváděly ve skvělé formě. Hned na úvodní disciplíně, běhu na 60 metrů, se třem z našich pěti reprezentantek podařilo zaběhnout pod hranici 9 vteřin (Klára Vlková 08.70 s, Eliška Steinerová 08.80 s a Amálie Hanušková 08.90 s), což pro tým znamenalo cenné body. Žádná jiná škola nedosáhla takového počtu rychlých časů.

Další úspěch přišel ve skoku dalekém, kde Klára Vlková svým skokem dlouhým 401 cm jako jediná ze všech závodnic překonala hranici 4 metrů a zajistila nám další důležité body. Ve skoku vysokém si nejlépe vedla Eliška Steinerová, která ještě sice neumí skákat flopem, ale nůžkami se jí podařilo skočit 120 cm a vybojovat 5. místo v soutěži. V hodu kriketovým míčkem hodila Eliška Svorová 25,53 m a byla nejlepší z našich závodnic. Po čtyřech disciplínách z celkových pěti jsme stále drželi vedení.

O konečném výsledku však rozhodl poslední závod, běh na 600 metrů. Naše dívky podaly skvělé výkony, zejména Amálie Hanušková, která si v této disciplíně vybojovala 2. místo časem 2:02.50. Nakonec ale o pouhých 30 bodů zvítězil tým z Tišnova.

I přes těsné 2. místo naše děvčata předvedla bojovný výkon a udělala skvělou reklamu naší škole. Zisk poháru za 2. místo si náležitě užila a atmosféra oslav byla velmi příjemná. Jsem na ně opravdu hrdý, obzvlášť proto, že jsem se jim s kolegyní Karpíškovou nemohl během závodů tolik věnovat kvůli našim povinnostem pořadatelů a rozhodčích.

A co je nejlepší zprávou? Předseda asociace sportovních klubů pro Brno-venkov nás už oslovil s nabídkou pořádání soutěže i na příští rok. Byl nadšený z průběhu i prostředí, které jsme u nás ve Vranovicích dokázali vytvořit. Už teď se těšíme na další ročník a doufáme, že bude stejně úspěšný!