+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Turnaj v přehazované

Turnaj v přehazované

Jako každý rok, i letos, se žáci naší školy zúčastnili okresního turnaje v přehazované, který se konal ve středu 8. ledna v Pohořelicích. Žáci naší školy změřili síly již s tradičními soupeři – ZŠ Ivaň, ZŠ Pohořelice, ZŠ Želešice a ZŠ Rajhrad. Poslední jmenovaný Rajhrad, se nakonec nedostavil a tak se turnaj hrál v jedné skupině způsobem každý s každým na dva vítězné sety do 15 bodů. Naše družstvo tvořilo 10 žáků z pátých tříd. Do zápasu ale mohlo nastoupit pouze 6 z nich, z toho minimálně 2 dívky v poli.

Hned úvodní zápas jsme sehráli proti sokům z Ivaně. První set byl velmi vyrovnaný, ale nakonec jsme měli šťastnější koncovku a vyhráli ho 15:13. Ve druhém setu jsme si s protivníkem poradili ještě snadněji – 15:7 a to hlavně díky skvělému podání Lukáše Galii, který získal pro náš tým 7 bodů v řadě právě z podání!

001

Náš druhý zápas na turnaji trošku předvídal, kdo bude jeho celkový vítěz, čekal nás totiž domácí soupeř z Pohořelic. Trošku překvapivě jsme získali velmi snadno první set v součtu 15:7. Ve druhém setu ale přišel trest za předčasné podcenění soupeře a Pohořelice výsledkem 15:8 srovnali sety na 1:1 a tak poprvé na turnaji musel rozhodnout až třetí set. V něm byli domácí ze začátku lepší a dostali se do vedení 11:5, nám se ale podařilo srovnat na 11:11! A byla z toho ještě velmi zajímává podívaná. Při soupeři ale stálo nakonec více štěstí a set získal v poměru 17:15. S Pohořelicemi jsme tedy prohráli 2:1 na sety a tušili, že první místo už z toho nebude. V tomhle zápase z našich řad vynikal František Svora, který získal většinu našich bodů.

003

V posledním představení na turnaji jsme vyzvali ZŠ Želešice. V prvním dějství jsme bez větších problémů vyhráli jasně 15:4. Druhý set přinesl opět naši nepozornost a hloupé chyby, díky kterým soupeř dokázal zvítězit 15:9 a musel rozhodnout třetí set. Želešice se zvedli a hráli velmi dobře, pro nás to byl nakonec utrápený zápas, ale třetí sadu jsme zvládli vyhrát 15:12 a zápas celkově 2:1 na sety. Průběh turnaje nám usoudil nakonec pěkné 2. místo, které bohužel nestačilo na postup do kraje.

Výsledky turnaje:
1. Pohořelice – 6 bodů
2. Vranovice – 6 bodů
3. Ivaň – 4 body
4. Želešice – 2 body

Zápasy Vranovic:
VRANOVICE 15:13, 15:7 IVAŇ (2:0)
VRANOVICE 15:7, 8:15, 15:17 POHOŘELICE (1:2)
VRANOVICE 15:4, 9:15, 15:12 ŽELEŠICE (2:1)

Základní sestava: Tomáš Brychta, Lukáš Galia, František Svora, Daniel Sieklík, Tereza Miklošová a Barbora Halfarová. Náhradníci: Patrik Mikloš, Michal Fröhlich, Tobiáš Sychra a Valerie Kunzová

Všem chci poděkovat za příkladnou reprezentaci školy.

Lukáš Galbavý