+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

UPOZORNĚNÍ NA POVINNOST NOŠENÍ ROUŠEK VE VNITŘNÍCH SPOLEČNÝCH PROSTORÁCH ŠKOLY

UPOZORNĚNÍ NA POVINNOST NOŠENÍ ROUŠEK VE VNITŘNÍCH SPOLEČNÝCH PROSTORÁCH ŠKOLY

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 9. 9. 2020 je od čtvrtka 10. 9. 2020 povinnost používat ve vnitřních prostorách všech budov ochranu úst a nosu. V rámci škol a školských zařízení se toto opatření vztahuje pouze na jejich společné prostory (chodby, záchody atd.). Výjimku z tohoto nařízení mají dále, mimo jiné, děti a pedagogičtí pracovníci v mateřské škole.

Pro provoz naší školy z tohoto mimořádného opatření vyplývá povinnost všech účastníků vzdělávání na základní škole (žáků, pedagogických zaměstnanců i dalších zaměstnanců školy) používat ochranu úst a nosu ve všech společných prostorách (tedy mimo třídy, kde není ochrana úst a nosu povinná). Děti, pedagogičtí pracovníci a zaměstnanci v mateřské škole nemají povinnost ochranu úst a nosu ve vnitřních prostorách školky použít. Všechny cizí osoby, vstupující do budovy školy, školky či školní družiny (včetně rodičů), musí ochranu úst a nosu použít.

Plný text mimořádného opatření je k dispozici zde.

Mgr. Jiří Sliacky, Ph.D.
ředitel školy