+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

SPORTOVNÍ DEN 2021

Ve středu 23. 6. 2021 se celý první stupeň účastnil sportovního dne na fotbalovém hřišti. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií. Kategorii I. tvořily první a druhé třídy a kategorii II., 3. – 5. třída. Na programu byl atletický trojboj (60 m, hod kriketovým míčkem, skok daleký z místa) a turnaj ve fotbale.

Kategorie I. začínala fotbalem. Turnaj se hrál dle pravidel malé kopané na 2 poločasy po 7 minutách s 3minutovou poločasovou přestávkou ve formátu 5+1. Zahajovací utkání turnaje obstarali žáci 1.A proti žákům z 2.B a rozešli se smírně výsledkem 1:1. Za 1.A se prosadil střelecky Šimon Vondruška a za 2.B vyrovnal na konečných 1:1 Vojtěch Kadlec.

Ve druhém utkání nastoupila 1.B proti 2.A a zrodilo se první překvapení v turnaji! 1.B totiž zdolala favorizovanou 2.A plnou fotbalistů 2:1. Skóre zápasu otevřel pěknou střelou k tyči Tomáš Unger (1.B). Z kraje druhého poločasu vyrovnal Martin Švanda (2.A), ale nakonec o vítězství 1.B rozhodla svým únikem v tváří tvář soupeřově brankáři v posledních minutách zápasu Tereza Venková a mohla se svým týmem slavit první tři body do tabulky.

V dalším utkání nastoupila 1.B proti třídě z 2.B a opět zvítězila, tentokrát rozdílem třídy 3:0. Tento výsledek stihla zaznamenat už do poločasu, kdy se postupně trefovali – Marek Novotný, Tomáš Unger a Jaroslav Režný. Ve druhém poločase už gól nepadl.

Ve čtrvtém utkání dne se zrodila vysoká výhra pro 2.A, která porazila 1.A výsledkem 5:0. Velký podíl na tom měl jejich kanonýr Martin Švanda, který nasázel 4 branky. Pátou branku zaznamenal Adam Klimeš.

V předposledním zápase nastoupila 2.A proti svým vrstevníkům z 2.B, a i tento zápas skončil jasným výsledkem 4:1 pro 2.A. Opět bylo plné hřiště především Martina Švandy, který nastřílel hattrick za poločas. Jeden gól za 2.A přidal i Viktor Mareček a za 2.B snížil na konečných 1:4 Lubor Kaňa.

V posledním utkání si poradili žáci z 1.B se soky z 1.A přesvědčivě 4:0. Branky obstarali: Tomáš Unger 2x, Marek Novotný a Jaroslav Režný z penalty.

Nejlepší brankář: Jaroslav Režný (1.B)

První utkání kategorie II. ve fotbalovém turnaji zahájily třídy 3.A a 5.A. Zápas nenabídl mnoho šancí a diváci v něm překvapivě neviděli po remíze 0:0 ani jeden gól.

Druhé utkání začalo podobně a opět jsme neviděli v prvním poločase žádný gól. Prokletí střelců prolomil až Vojtěch Blažek (4.A), který otevřel v 10minutě skóre zápasu a zajistil vedení svého týmu 1:0. O minutu později bylo ještě veseleji, když se prosadil Filip Dubrovský (4.A) a navýšil vedení na 2:0. Do konce utkání už gól nepadl a 4.A tak mohla slavit výhru 2:0 proti páťákům.

V posledním zápase dne zvítězila třída 4.A jasně 6:0 proti žákům z 3.A. Hattrick nasázel Filip Dubrovský, dva góly obstaral Lukáš Novotný a jeden Vojtěch Blažek.

Nejlepší střelec: Filip Dubrovský (4.A), 4 branky
Nejlepší brankář: Vojtěch Sopoušek (4.A)