+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Informace ke změně mimořádných opatření od 14. 3. 2022

Informace ke změně mimořádných opatření od 14. 3. 2022

Na základě změny mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR k nošení ochrany úst a nosu ve vztahu k epidemii covid-19 s platností od 14. 3. 2022 již nemusí dětí, žáci ani zaměstnanci ve vnitřních prostorách školy nosit nasazenou ochranu úst a nosu. Došlo tak ke zrušení posledního plošného opatření vztahujícího se k epidemii covid-19, které omezovalo provoz škol a školských zařízení. Provoz školy se tak od uvedeného data vrací k běžnému „neepidemickému“ režimu. Během svého provozu ale škola, její děti, žáci i zaměstnanci, budou nadále dodržovat aktuálně obecně platná protiepidemická opatření, které mají či budou mít přesah do její činnosti.

Protože ani covid-19, ani ostatní infekční nemoci tím pochopitelně z našeho prostředí nemizí, žádáme zákonné zástupce dětí a žáků, aby nadále věnovali pozornost zdravotnímu stavu svých dětí a pečlivě vyhodnocovali případné příznaky onemocnění s ohledem na jejich účast na vzdělávání. V souladu s § 29 školského zákona o ochraně zdraví ve školách a školských zařízeních bude škola při výskytu příznaků infekčního onemocnění postupovat podle vnitřní směrnice školy při nebezpečí infekční nákazy zde

Mgr. Jiří Sliacky, Ph.D.

ředitel školy