+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Sportovní den 2022

Na závěr školního roku byl pro celý druhý stupeň na programu již tradičně sportovní den, který se konal v úterý 22. 6. 2022 v místní sokolovně. Do hry zasáhlo všech sedm tříd druhého stupně. Kdo se nezapojil do bojů za svou třídu, tak alespoň fandil. Žáci se museli vyrovnat i s vnějšími podmínkami. Florbalisté měli v tělocvičně dusno, na přehazované zase hráčům svítilo do očí ostré slunce. Stylově se rozloučili žáci devátého ročníku, když triumfovali v přehazované i ve florbalu. Na obě vítězství se však hodně nadřeli. Finálový zápas ve florbalu rozhodla až branka Davida Hájka v prodloužení s 8.A a v přehazce deváťáci vyhráli o jeden jediný bod nad 7.B. Překvapivě dobře si vedli šesťáci. 6.A předvedla kvalitní florbal a bylo vidět, že její hráči a hráčky nepodcenili přípravu. 6.B se velmi pěkně držela v přehazované a stala se dokonce vítězem základní skupiny. Hrálo se totiž na skupiny dvě, z nichž vítězové vyzvali v semifinále druhé družstvo z protější skupiny. Vítězové semifinále postoupili do finále a poražení sehráli utkání o 3. místo. Třetí tým potom vyzval třetí a následně i čtvrtý celek z druhé skupiny o závěrečné 5. – 7. místo. Hrací doba jednoho utkání byla 2×5 minut.