+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Broučkiáda

Broučkiáda

Uspávání broučků

Je podzim. Nastává čas, kdy se příroda pomalu začíná připravovat na příchod zimy. Listy na stromech už zlátnou a opadávají. Vítr si s nimi pohrává a laškuje. Ještě sice trošku svítí sluníčko, ale už moc nehřeje. Ježek, veverka si snáší zásoby na zimu do svých pelíšků. Také broučci si musí najít místečko, kde přespí zimu. Proto jsme se s dětmi rozhodli, že jim s tím pomůžeme. Ve čtvrtek 3. 11. v 16:30 hod jsme se sešli před MŠ s lampiónky, abychom je doprovodili k zimnímu spánku. Dlouhatánským průvodem jsme všem broučkům a beruškám ukázali cestu na lucerničkami ozářenou školní zahradu. No a potom i měsíček si na obloze svítil a tiše naslouchal krásnému dětskému recitování básničky a zpěvu ukolébavky.

CD8A145B 9FBF 4C75 99FC 7EACE456821E

„Broučku malý, jdi už spát,

bude se ti něco zdát.

O tom, jak zas slunce svítí

a všude kvete samé kvítí.

Spi už broučku, spinkej sladce

tady u nás na zahrádce.

Když ty budeš tiše spáti,

sníh nad tebou bude váti.

Spi už broučku, spi

zavři očka svý.“

„Krásné sny broučci a těšíme se na shledání zase na jaře.“

6C4386F9 07CC 4325 B248 58A1575DB131

 

Hana Hladíková