+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

DĚTSKÝ KARNEVAL 2023

DĚTSKÝ KARNEVAL 2023

DĚTSKÝ KARNEVAL 2023

Dne 19.2. jsme se sešli s kamarády na dětském maškarním plese. Před začátkem této akce se prodávala tombola a scházely se v sále různé druhy kostýmů (např. Harry Potter, námořník, žralok, smrtka, Kylo Ren a mnoha dalších). Jakmile všichni přišli a koupili si tombolu, následoval začátek programu. 

   První věcí bylo seskupení různých masek podle zadaného čísla (dvojice, šestice, trojice, atd.). Potom jsme udělali hada a podle druhů kostýmů nás bavič svolával na pódium (princezny, hrdinové a zvířata). Děti si mohly užít legračních “nadávek” směřujících na baviče, protože na některé kostýmy úmyslně zapomněl. Nezbývalo nic jiného, než zbytek dětí pozvat na jeviště a následně je vyfotit. Posléze jsme zkoušeli tančit na různou karnevalovou hudbu z celého světa. Zároveň jsme hráli hru sochy. Při této hře jsme i s rodiči soutěžili o “nejtužší rodinu”. Tato rodina dostala meč vyrobený z balónku. Na koho nezbyl balónkový meč, dostal obyčejný balónek, se kterým se později hrála pinkaná. Platilo jediné pravidlo, že balónek nesmí spadnout na zem.

 Z ničeho nic se bavič převlékl do kostýmu T-Rexe a tím začal dinosauří pochod.

Po něm nastala slavná tombola. Komu se jeho výhra nelíbila, tak si ji s někým vyměnil. Moc jsme si odpoledne užili!

Matěj Malenovský (žák 3.A)

maskarni 1

 

maskarni 2

 

maskarni 3