+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Masopust ve školce

Masopust ve školce

Masopust ve školce

Naše školka se 21.února proměnila v pohádkově barevný svět. Nebyl to jen tak obyčejný den, ale všemi dětmi netrpělivě očekávaný den karnevalový. Celý týden děti prožívaly v duchu tradic masopustu. Dozvěděly se, co slovo masopust znamená, naučily se veselé písničky, básničky, hrály zábavné hry, tvořily barevné masky a legrační obrázky, usmažily koblížky, boží milosti. Některé děti z papíru, některé děti dokonce opravdové. Vyvrcholením byl veselý, barevný a panem harmonikářem doprovázený masopustní průvod vesnicí. V čele samozřejmě nechyběl velký medvěd s medvědářem, nechyběl ani taneček pro veselejší náladu, legrace a smích. Do mateřské školy se děti i paní učitelky, pan harmonikář Pavel Šťastný, vrátili unavení, ale spokojení a vesele naladění. Byl to den plný zážitků, o kterých si děti s paní učitelkou nejen povídaly, ale také své zážitky nakreslily. Obrázky si vystavily a dlouho připomínaly krásné a veselé masopustní chvilky. Velký karnevalový týden sice skončil, ale ve vzpomínkách dětem jistě zůstane. Děkujeme všem rodičům za úžasné a nápadité masky pro děti, panu Šťastnému za hudební doprovod a všem, kteří náš průvod doprovodili.

Hana Hladíková

Kotatka

Koťátka

Kuratka

Kuřátka

Kacatka

Káčátka

Zabicky

Žabičky

Berusky

Berušky