+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

POHÁR ROZHLASU – KRAJSKÉ FINÁLE 2023

POHÁR ROZHLASU – KRAJSKÉ FINÁLE 2023

POHÁR ROZHLASU – KRAJSKÉ FINÁLE 2023

Ve středu 17. 5. se na atletickém stadionu v Břeclavi konalo finále Jihomoravského kraje v Poháru rozhlasu. Zúčastnilo se ho celkem 22 škol ve 4 kategoriích. Některé školy nepřijely kvůli špatnému počasí.

Naše družstvo starších dívek vyhrálo okresní kolo, a i v kraji pomýšlelo na medailový stupínek. Závody výrazně ovlivnil déšť, který takřka neustál během celého dne. Nejvíce to poznamenalo technické disciplíny, kde byly velmi náročné podmínky pro optimální výkon.

Nejlépe se dařilo dvojici Kuchyňková – Novotná. První jmenovaná získala třetí místo ve skoku vysokém výkonem 146 cm a druhá třetí místo v běhu na 60 m za čas 08.79. Obě děvčata se s celkovým součtem vybojovaných bodů pro tým umístila ve své kategorii v top 10.

Naši školu reprezentovaly tyto dívky: Kateřina Bučková (9.A), Viktorie Norková (9.A), Kateřina Novotná (9.A), Lucie Fiedlerová (8.A), Barbora Halfarová (8.A), Karolína Kuchyňková (8.A), Julie Nohelová (8.A), Tereza Miklošová (8.B) a Kateřina Ottichová (8.B).

S celkovým ziskem 4993 bodů obsadila děvčata krásné 4. místo v soutěži. Postupující na MČR je však pouze vítěz, a tak se o to pokusíme zase za rok.

Všem zúčastněným patří velké díky za snahu, bojovnost a reprezentaci školy v náročných podmínkách soutěže.

Celkové výsledky najdete ZDE

Umístění škol:

 1. Gymnázium Matyáše Lercha Brno
 2. ZŠ a MŠ Kotlářská Brno
 3. ZŠ Blansko, Dvorská
 4. ZŠ a MŠ Vranovice
 5. Gymnázium Tišnov
 6. ZŠ nám. Republiky Znojmo
 7. Základní škola Břeclav, Slovácká
 8. Masarykova ZŠ Velká nad Veličkou
 9. Gymnázium a OA Bučovice
 10. ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17
 11. ZŠ a MŠ Vedlejší Brno
 12. ZŠ Laštůvkova Brno

 

Lukáš Galbavý

pohar rozhlasu kraj 002 pohar rozhlasu kraj 003 pohar rozhlasu kraj 004 pohar rozhlasu kraj 005 pohar rozhlasu kraj 006 pohar rozhlasu kraj 007 pohar rozhlasu kraj