+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Atletický čtyřboj Tišnov 2023 – starší žákyně

Okresní kolo atletického čtyřboje – starší žákyně Tišnov 2023

Opět po roce jsme se zúčastnili vícebojařské atletické soutěže pro základní školy. Přijeli jsme jako obhájci loňského vítězství a i letos jsme si věřili na přední příčky. Sportovní reprezentaci školy přijalo těchto pět žákyň – Lucie Fiedlerová, Karolína Kuchyňková, Julie Nohelová (všechny 9.A), Eliška Škovroňová (8.A) a věkem ještě mladší žákyně Denisa Ulmannová (7.B).

Úvodní disciplínou dne byl běh na 60 metrů. Po jeho skončení jsme se dostali do vedoucí pozice se ziskem 2196 bodů. Výrazně tomu pomohlo trio Kuchyňková, Fiedlerová a Nohelová. Všechna tři děvčata se dostala pod hranici devíti sekund. Kája Kuchyňková navíc v padesátičlenném startovním poli nenašla žádnou přemožitelku a časem 8.20 zvítězila.

Následovaly skokanské disciplíny, kde se nám již tolik nedařilo. Čest zachraňovala Kája Kuchyňková, která se jako jediná dostala přes hranici pěti metrů ve skoku dalekém. Ve výškařském sektoru zabojovala nejlépe Lucie Fiedlerová, která se přenesla přes laťku vysokou 130 cm a umístila se na sedmém místě. Po těchto třech disciplínách jsme klesli na třetí místo se ziskem 3634 bodů.

Další disciplínou byl vrh koulí (3 kg), ve které se nám většinou příliš nedaří, avšak dnes to byl jasný triumf pro naši školu. Kája Kuchyňková první výkonem 9.60 a Lucie Fiedlerová pátá za 7.33!

Předposlední soutěž dne se odehrála v hodu míčkem. Naším společným cílem bylo překonat hranici třiceti metrů. To se povedlo jak Denise Ulmannové, tak i Elišce Škovroňové.

Bylo jasné, že o medailových pozicích rozhodne vytrvalostní běh na 800 metrů. K tomu bylo potřeba dosáhnout času pod tři minuty, což se podařilo Káji Kuchyňkové 2:39,20 a Denise Ulmannové 2:55,40. Ostatní naše závodnice už tříminutovou hranici neprolomily. Lucie Fiedlerová 3:19,60, Julie Nohelová 3:24,10 a Eliška Škovroňová 3:55,50.

Při vyhlašování výsledků, se nakonec více štěstí přiklonilo k domácí ZŠ Tišnov Smíškova. Druhé místo z deseti škol v okresním kole je však výborný výsledek, z kterého máme všichni radost. Jasnou vítězkou v kategorii jednotlivců se stala se ziskem 2368 bodů naše Karolína Kuchyňková! Po loňské jízdě, která se zastavila až na mistrovství ČR, se tak letos nepodíváme ani do krajského kola, kam postupuje pouze vítěz.

Všem žákyním bych chtěl poděkovat za výbornou sportovní reprezentaci školy a boj, který byl napínavý až do konce!