+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Atletický čtyřboj 2023 okresní kolo mladšího žactva Mokrá-Horákov

V úterý 10.10. se opět po roce konalo v Mokré-Horákov okresní finále v atletickém čtyřboji. Naši školu reprezentovalo družstvo mladších žáků i žákyň. Kluci ve složení Filip Dubrovský (7.A), Tadeáš Kacafírek (7.B), Ondřej Srnec (7.A) a Pavel Šín (7.B). Dívčí družstvo tvořilo těchto pět závodnic – Alice Fröhlichová (7.A), Amálie Hanušková (6.A), Aneta Jelínková (7.A), Nela Kolíšková (7.B) a Sofie Sieklíková (7.A).

Do poslední chvíle nebylo zřejmé, jestli se nominovaní mladší žáci zúčastní. Většinu původní soupisky jsme totiž museli nahradit. Náhradníci však bojovali za školu velmi zodpovědně a předvedli kvalitní výkony. Nejlépe si vedl Filip Dubrovský, který obsadil třetí místo ve skoku vysokém výkonem 135 cm. Ve vytrvalostním běhu na 800 m se postarali o pěkné časy Tadeáš Kacafírek 2:54.00 a Pavel Šín 2:57.00. Ondra Srnec byl nejrychlejší z našich chlapců na trati 60 m časem 8.84. Celkově si chlapci odváží krásné šesté místo.

Dívkám se dařilo více. Alice Fröhlichová si odnesla prvenství ve skoku vysokém a v běhu na 600 m. Ve výškařském sektoru zdolala 135 cm a jako vítězka si nechala nastavit na stojany další postupnou výšku 138 cm, ale ta se už zdolat nepodařila. Ve vytrvalostním běhu zvítězila jasně časem 2:00.32. Další triumf přidala Sofie Sieklíková, když ovládla skok daleký výkonem 4.01m. Dařilo se jí také v běhu na 60 m, kde obsadila druhou pozici za 8.92. Amálie Hanušková a Nela Kolíšková pěkně bodovaly na trati 600 m výkony 2:20.91 a 2:18.84. Alice Fröhlichová vyhrála kategorii jednotlivců a celé naše družstvo dívek zvítězilo se ziskem 5445 bodů. V pátek 13.10.2023 zabojuje v Brně na krajském finále o postup na Mistroství ČR!

Všem děkuji za skvělé sportovní výkony a Evě Svorové za výpomoc na jednotlivých stanovištích.