+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Mladý chemik

Mladý chemik

 

Mladý chemik

Adéla Střelcová z 9. A patří od tohoto týdne mezi nejlepší mladé chemiky v celém regionu. 8. března zabodovala v regionálním finále soutěže Mladý chemik. Postoupila z počtu 2 108 žáků ze 79 škol mezi 27 nejlepších, kteří soutěžili ve 3. kole.

Náleží jí obrovská pochvala za pracovní nasazení, se kterým byla schopna nastudovat středoškolskou i vysokoškolskou chemii, a to nejen ve složitých výpočtech, ale i v praktických dovednostech. 

Chemická fakulta VUT Brno následně připravila pro účastníky program a workshopy pro žáky i učitele. Při vyhlašování pořadí panovalo v aule fakulty velké očekávání. Adéla se umístila na celkovém neuvěřitelném 6. místě, její počet bodů se shodoval s 5. postupovým místem, bohužel časový limit rozhodl. Adélce o zlomek času unikl postup do celostátního kola v Pardubicích.

Ale to vůbec nevadí, úspěchem bylo se do regionálního finále vůbec dostat!

Doufám, že na Adélu čekají další životní úspěchy. Pro vyučujícího je radost vidět tak motivované žáky.

Vše dobré i do dalších let studia.

 

Mgr. Jana Masaříková, vyučující chemie

Ve Vranovicích 11. 3. 2024

A. S. Mlady chemik 2024