+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

  Recitační soutěž – 1. stupeň

  Recitační soutěž – 1. stupeň

  Recitační soutěž – 1. stupeň

     Ve čtvrtek 29. února 2024 se opět po roce sešli žáci 1. stupně ZŠ na recitační soutěži. Soutěžilo se v sále vzdělávacího centra Floriánek. Vítězové třídních kol poměřili své recitační schopnosti ve školním kole ve třech věkových kategoriích. Výběr básniček byl velmi pestrý. Zazněly verše oblíbených autorů Jiřího Žáčka, Michala Černíka či Miloše Kratochvíla. Všechny děti se připravily velmi pečlivě, snažily se zaujmout nejen porotu, ale také diváky. Soutěž pozorně sledovali spolužáci z družiny, některé děti přišli podpořit též rodiče či prarodiče. Porota měla jako každý rok velmi obtížnou práci.

     V 1. kategorii (1.A a 1.B) zvítězila Anna Kaniová, druhé místo obsadila Isabella Krčálová, třetí byl Václav Melek.

     Ve 2. kategorii (2.A, 2.B, 3.A) soutěžilo deset recitátorů, byl to obrovský boj. Vítěz Michal Hrstka pobavil básničkou Kolik tet má Agáta. Druhé místo obsadila  Klára Karpatová, která si vybrala báseň od velikána české poezie Jana Skácela. Na třetím místě skončil s veselou básničkou Poštolka poškolka Alex Steiner. Porota se rozhodla udělit též pochvalný list za procítěnou recitaci básně Anetě Jánkové.

     Nejstarší děti soutěžily v nejpočetnější 3. kategorii (4.A, 4.B, 5.A, 5.B). Vyhrála Aneta Urbánková skvělým přednesem básničky Čarodějný mlýnek, druhé místo patřilo Alexandře Navrátilové a třetí místo obsadila Hana Melková. Také v této kategorii porota ocenila dvě děvčata pochvalným listem – líbila se recitace Julie Tomkové a Anny Karpatové.

     Všem účastníkům recitační soutěže náleží pochvala za pěkné výkony v oblasti poezie a taktéž poděkování za reprezentaci své třídy.

6 2

 

1 5

 

3 5