+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Jarní Velkoněmčická laťka 2024 

Jarní Velkoněmčická laťka 2024 

Jarní Velkoněmčická laťka 2024 

Ve středu 13. 3. 2024 jsme vyrazili na soutěž ve skoku vysokém. Naše výprava byla početná. Do Velkých Němčic dorazilo soutěžit třináct našich žáků.

Již tradičně celý den zahájila kategorie mladších žákyň (6. – 7. ročník ZŠ). Kategorie, kterou ještě nikdy nevyhrála jiná škola než ZŠ Vranovice. První ročník ovládla Kateřina Novotná, druhý Karolína Kuchyňková a třetí ročník opanovala Denisa Ulmannová. Letos naši školu reprezentovalo kvarteto těchto žaček: Alice Fröhlichová, Nela Kolíšková, Sofie Sieklíková a Tereza Siverová. Základní výška byla 105 cm. Startovní pole si poradilo s prvními výškami bez větších problémů. Vypadávat se začalo až na výšce 125 cm. První z našich vypadla Nela. V soutěži zvládla výkon 120 cm, což jí stačilo na 7. místo. Byly to její první závody ve skoku vysokém a předvedla velmi pěkný výkon. Na výšce 130 cm už bojovala pouze čtyři děvčata, z toho hned tři z Vranovic! Už to vypadalo, že naše škola obsadí všechna pódiová umístění, ale nakonec Tereza Siverová potřebovala o jeden pokus navíc oproti její soupeřce z Velkých Němčic, a tak obsadila výkonem 125 cm bramborové 4. místo. O vítězství v soutěži se utkaly spolužačky ze 7.A – Alice Fröhlichová a Sofie Sieklíková. Obě postupně zdolaly výšky 130 cm, 133 cm, 136 cm a 140 cm. Chvilku vedla soutěž Sofie, za chvíli zase Alice. Krásný závod nakonec vyhrála Alice Fröhlichová, které se podařilo zdolat i 142 cm. Již jako jistá vítězka se ještě pokoušela o zdolání hranice 145 cm, ale ani jeden ze tří pokusů jí nevyšel. Skvělé výkony a vylepšení osobních rekordů. Alice o 7 cm a Sofie dokonce o 15 cm! Více než podařený úvod dne a mezitím se už chystali mladší žáci.

V kategorii mladších žáků jsme měli trojí zastoupení. Nejlépe si vedl Ondřej Srnec, který v soutěži zvítězil s výkonem 145 cm. Od 110 cm potřeboval pouze jeden opravný pokus, a to na výšce 145 cm. Tři neúspěšné pokusy za sebou zaznamenal až na 150 cm. Dlouho bojoval o bronz Vojtěch Sopoušek, ale dopadl podobně jako Tereza Siverová. Vlivem horšího zápisu v soutěži (více opravných pokusů) než jeho soupeři, obsadil až 6. místo. Lukáš Novotný neměl svůj den. První dvě výšky zdolal až na třetí pokusy a 130 cm už bylo nad jeho síly. Výkonem 125 cm obsadil 11. místo.

Ve starších žákyních se stala jasnou vítězkou naše Karolína Kuchyňková. Třetí kategorie a třetí triumf pro Vranovice. Tentokrát už se skákalo opravdu na velkých výškách. Karolína si vytvořila své nové celkové osobní maximum, které má nyní 157 cm. V hale měla dosavadní nejlepší výkon 154 cm a venku 156 cm. Lucie Fiedlerová si vyrovnala své osobní maximum a výkonem 140 cm obsadila 4. místo. Na 5. místě také ve svém novém osobáku skončila další závodnice z Vranovic – Julie Nohelová, a to za výkon 135 cm.

Nejpočetnější startovní pole nás čekalo na závěr dne. Dvacet chlapců se představilo ve starších žácích. Z našich skočil nejvíce Petr Solil. V novém osobním rekordu 150 cm bral 7. místo. Jakub Srnec výkonem 145 cm uzavřel první desítku ve výsledkové listině. Technicky nejhezčí pokusy předváděl Radim Kocmánek, ale výkon 145 cm stačil „pouze“ na celkové 13. místo. Vítězství bral Adam Bajcar z domácích Velkých Němčic za výkon 160 cm.

Všem děkuji za skvělé sportovní výkony a výbornou reprezentaci školy.

Lukáš Galbavý

Jarni latka Velke Nemcice 002

 ZŠ Vranovice

1. místo Alice Fröhlichová 142cm, 2. místo Sofie Sieklíková 140 cm

1. místo Ondřej Srnec 145 cm

1. místo Karolína Kuchyňková 157 cm

latka Vranovice 2024 005

 

unnamed