+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Pohár rozhlasu – okresní kolo mladšího žactva 2024

Ve čtvrtek 9. 5. 2024 jsme vyrazili do Břeclavi na soutěž škol v atletice. První disciplínou dne byla štafeta na 4×60 m. Mladší žáci ve složení: Tadeáš Kacafírek, Marek Konečný, Lukáš Novotný a Filip Šiška obsadili časem 33.46 s druhé místo. Stejné umístění vybojovala i naše děvčata ve složení: Alice Fröhlichová, Sofie Sieklíková, Denisa Ulmannová a Klára Vlková v čase 33.40 s. Další přišla na řadu soutěž v hodu kriketovým míčkem. Z chlapců si nejlépe vedl Jakub Motyčák výkonem 43.94 m obsadil 6. místo. V kategorii dívek skončila nejvýše na 5. místě Denisa Ulmannová hodem dlouhým 34.72 m. Ve výškařském sektoru se nejvíce dařilo Alici Fröhlichové, která zdolala laťku ve výšce 138 cm a vybojovala 3. místo. V žácích vybojoval nejlepší umístění ve skoku vysokém pro Vranovice Marek Konečný, když si za výkon 124 cm připsal 9. místo. Ve skoku dalekém se předvedla naše děvčata ve velmi dobré formě. Aneta Jelínková skončila na 3. místě výkonem 431 cm. Hranici čtyř metrů překonala i Klára Vlková, když její skok měl hodnotu 407 cm. Svůj nový osobní rekord zaznamenala Nella Pláteníková (377 cm). U chlapců si vedli nejlépe Tadeáš Kacafírek (412 cm) a Pavel Vlk (400 cm).

Kvalitní výkony předvedli žáci Vranovic v běžeckých disciplínách. Na trati dlouhé 600 m vyhrála Denisa Ulmannová v novém osobním rekordu 1:53.48 a hned za ní na místě druhém také v novém osobáku Alice Fröhlichová časem 1:54.44. V kategorii chlapců se běželo ještě o 400 více. Na trati 1000 m vybojoval Lukáš Novotný skvělé 2. místo časem 3:19.27.

Ve sprintu na 60 m jsme měli u děvčat společný cíl, a to dostat se pod 9 vteřin. To dokázala Klára Vlková, když výkonem 8.89 s získala 3. místo a hned za ní i na 4. místě Sofie Sieklíková v čase 8.97 s. U chlapců zaběhl nejlépe Tadeáš Kacafírek, který skončil na 5. místě výkonem 8.90 s.

V kategorii jednotlivců se do top desítky dostala hned čtveřice žákyň z Vranovic:
3. místo Alice Fröhlichová (1085 bodů), 6. místo Sofie Sieklíková (983 bodů), 8. místo Klára Vlková (924 bodů) a 9. místo Denisa Ulmannová (900 bodů).

V kategorii mladších žáků to byli dva žáci z Vranovic: 5. místo Lukáš Novotný (700 bodů) a 9. místo Tadeáš Kacafírek (552 bodů)

Body škol na medailových pozicích (mladší žákyně): 1. místo ZŠ Břeclav Slovácká 5544 bodů, 2. místo ZŠ a MŠ VRANOVICE 5132 bodů (Alice Fröhlichová, Aneta Jelínková, Nela Kolíšková, Nella Pláteníková, Sofie Sieklíková, Tereza Toncrová, Denisa Ulmannová a Klára Vlková) a 3. místo ZŠ a MŠ Břeclav Kupkova 3991 bodů.

Body škol na medailových pozicích (mladší žáci): 1. místo ZŠ Břeclav Slovácká 4605 bodů, 2. místo ZŠ a MŠ VRANOVICE 3116 bodů (Filip Dubrovský, Tadeáš Kacafírek, Marek Konečný, Jakub Motyčák, Lukáš Novotný, Filip Šiška a Pavel Vlk) a 3. místo Gymnázium Břeclav 3102 bodů.

Obě naše družstva mladšího žactva skončila na druhých místech a získala stříbrné medaile, děkujeme!