+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Sportovní den pro 1. stupeň ZŠ

Naše základní škola uspořádala v úterý 25.6.2024 sportovní den pro žáky 1. stupně. Děti se zúčastnily tří hlavních disciplín: běh na 60 metrů, skok daleký a hod raketkou Vortex. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích podle ročníků narození, což umožnilo spravedlivé porovnání výkonů mezi dětmi. Závodů se zúčastnilo celkem 144 žáků v 6 kategoriích.

Nejúspěšnější závodnicí sportovního dne se stala Aneta Lerchová ze 4.B, která ve své kategorii ovládla všechny 3 disciplíny, běh na 60 m (09.22 s), skok daleký (391 cm) i raketku (26.45 m). Dvě zlaté medaile získali: Václav Melek v běhu na 60 m (10.38 s) a ve skoku dalekém (329 cm), Nela Vondrušková v běhu na 60 m (11.16 s) a ve skoku dalekém (342 cm), Filip Kolbaba také v běhu na 60 m (09.43 s) a ve skoku dalekém (382 cm), Jaroslav Režný v běhu na 60 m (09.62 s) a ve skoku dalekém (399 cm) a Eliška Steinerová, která se postarala o nejrychlejší čas dne v běhu na 60 m (08.94 s) a nejdelší skok v dálce (413 cm). Nadějemi do budoucna jsou Roksolana Rakova, která ve velké konkurenci získala stříbro v dálce (319 cm) a v závodě na 60 m skončila čtvrtá (10.99 s). A také Ema Lerchová, která získala bronz ve sprintu (10.47 s) a stříbro v hodu raketkou (13.51 m).

Každá věková kategorie měla 3 nejlepší závodníky, kteří byli slavnostně vyhlášeni na konci sportovního dne. Děti si nejen užily pohybové aktivity, ale také se učily spolupráci a vzájemnému povzbuzování. Atmosféra byla skvělá a počasí nám přálo, což přispělo k celkovému úspěchu akce. Sportovní den pro 1. stupeň ZŠ ukázal, že děti mají velký zájem o sport a soutěžení. Děkuji kolegyni Petře Stejskalové, všem učitelům, asistentům pedagoga a žákům, kteří se podíleli na přípravě a průběhu tohoto dne.